Sylwia Różycka

fot. Karolina Nowaczyk

Biografia:


Aktorka scen muzycznych i dramatycznych oraz prezeska Fundacji START o profilu kulturalno sportowym.

Na profesjonalnej scenie zadebiutowała na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni w 2006 roku w spektaklu „FOOTLOOSE” w reżyserii Macieja Korwina. Następnie była przez wiele lat związana z Teatrem Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni grając w takich tytułach jak: Zorba, Casanova, Lata 20 te, lata 40 te na Scenie Letniej w Orłowie, a także z Bałtyckim Teatrem Dramatycznym w Koszalinie, z Teatrem Polskim w Szczecinie, gdzie zagrała wiele głównych ról  w takich spektaklach jak: Opera za trzy grosze, Curikov,
Mieszczanie, Piaf, musical Cabaret. 
Swoją sceniczną karierę budowała również w Operze na Zamku w Szczecinie (musical RENT w roli Maureen), w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, w 2017 roku ( muiscal NINE w roli Carli), w Operze na Zamku w Szczecinie , w 2017 roku (musical CRAZY FOR YOU w roli Irene Ruth) oraz w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie w 2021 roku (musical WAITRESS w roki Becky). 

W roku 2017 oraz w 2021 została laureatką nagrody teatralnej
Bursztynowy Pierścień za najlepszego aktora/ek w sezonie. 

W 2021 roku założyła FUNDACJĘ START, która jest wynikiem wieloletniej pracy o charakterze koordynatora do spraw artystycznych i z powodzeniem realizuje projekty o charakterze kulturalno- sportowym.


Poza uczelnią artystyczną o profilu musicalowym skończyła również dziennikarstwo (WSKS w Gdyni) , coaching (WSB w Szczecinie) oraz w roku 2023 zarządzanie instytucjami kultury (AHE w Łodzi).

Zagrał/zagrała: