Katarzyna Sadowska

fot. Karolina Nowaczyk

Biografia:


Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (1997).

Jeszcze w trakcie studiów zadebiutowała na deskach Teatru Starego w Krakowie w spektaklu pt. „Biesy albo mały Plutarch Żywotów nieudanych” w reżyserii Ludwika Flaszena. Potem zagrała w "Próbach" Bogusława Schaeffera w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. 

W 1997 roku.dołączyła do zespołu Teatru Polskiego w Szczecinie. Zagrała tu między innymi: Królową Jadwigę w "Śmierci białej pończochy", Klarę w "Zemście", Antygonę, Pannę Młodą w "Weselu", Hellę w "Mistrzu i Małgorzacie", Abigail Williams w "Czarownicach z Salem", Laurę w "Kordianie", Anuncjatę w "Cieniu", Helenę w "Śnie nocy letniej", Nonnę w "Gąsce", Żonę Curikowa w "Curikowie", Jakuba w "Jak wam się podoba", Panią Capuletti w spektaklu "Romeo i Julia 1939", Matkę w przedstawieniu "Tschick".

Aktorka należy do stałego zespołu sceny kabaretowej Teatru Polskiego - Czarnego Kota Rudego.

Przez wiele lat Katarzyna Sadowska była związana z Teatrem Kameralnym, gdzie zagrała między innymi Florance w "Zimie pod Stołem" Rolanda Topora. Współpracowała też z Teatrem Krypta, biorąc udział w wyróżnionej Bursztynowym Pierścieniem (nagrodą w plebiscycie teatralnym dla zachodniopomorskich teatrów) "Dziejbie leśnej" w reżyserii Arkadiusza Buszki. Za rolę tę była nominowana do wspomnianej nagrody teatralnej. 

Aktorka zagrała w filmach i serialach: "Tygrysy Europy" w reżyserii Jerzego Gruzy, "Ławeczka" w reżyserii Macieja Żaka, "Czego się boją faceci, czyli Seks w mniejszym mieście" w reżyserii Macieja Żaka , "Ryś" w reżyserii Stanisława Tyma. 

Zagrał/zagrała: