Marta Uszko

fot. Karolina Nowaczyk

Biografia:


Rodowita wrocławianka. Absolwentka Studium Wokalno- Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni (2010). Debiutowała w 2007 roku na deskach Teatru Muzycznego - rolą skarżypyty Elizabeth Pie w „Ani z Zielonego Wzgórza”, w reżyserii Macieja Korwina. Współpracowała z Teatrem Kamienica w Warszawie, w którym grała w „Pamiętniku z Powstania Warszawskiego” Mirona Białoszewskiego, w reżyserii Jerzego Bielunasa. Jak też w stołecznym Palladium w musicalu „Nie ma Solidarności bez miłości” w reżyserii Macieja Wojtyszki.

W maju 2012 roku dołączyła do zespołu Teatru Polskiego w Szczecinie, w którym zasiliła także grupę tworzącą kabaret Czarny Kot Rudy. Współpracuje również z wieloma instytucjami kultury w Szczecinie: Filharmonią im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Willą Lentza, Operą na Zamku.

W 2018 roku otrzymała nagrodę pn. Srebrna Ostroga (dla najbardziej obiecującej młodej osobowości na zachodniopomorskiej scenie) - za rolę Córki w „Mojej Abbie”.

Obecnie pracuje z ludźmi, wspierając ich w dążeniu do lepszej jakości życia, do upragnionych przez nich zmian - jako life coachini, łącząc umiejętności i doświadczenia aktorki, wokalistki i improwizatorki.

Zagrał/zagrała: