Filip Cembala

fot. Karolina Nowaczyk

Biografia:


Aktor i wokalista, twórca cyfrowy, autor tekstów, aktywista

Z Teatrem Polskim w Szczecinie związany od 2011 roku. Najważniejsze role, jakie zagrał w naszym teatrze to: BJ w „Balu Manekinów”, Dima w „Curikowie”, Mustafa w „Kogucie w rosole”, Kot - Konstanty Harbuz-Butruk w „Zamku z Piasku”. Brał też udział w muzycznych spektaklach Teatru Polskiego: „Magia Obłoków”, „Hotel Snów”, „Kawiarenka Hemar” i wiele innych. Jednak największe w dotychczasowym dorobku aktora role, które miała możliwość zobaczyć widownia w całej Polsce to: Tony Manero w „Gorączce Sobotniej Nocy” w Teatrze Muzycznym w Gdyni, „Che” w Evicie (Teatr Muzyczny w Poznaniu), Angel w musicalu Rent (Opera na Zamku w Szczecinie) Benny w musicalu „In the Heights” w Teatrze Adria w Koszalinie czy Lonny w spektaklu „Rock of Ages”. Filip współpracuje z wieloma teatrami w Polsce, dubbinguje oraz gra w serialach. Jednak niekwestionowanym sukcesem stał się improwizowany serial, pod tytułem: „Ciociu, ciociu, Filipku, Filipku”, który artysta współtworzy z Joanną Kołaczkowską.

Filip jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej oraz Studium Wokalno-Aktorskiego im. Baduszkowej w Gdyni. W tym roku spełnił swoje kolejne edukacyjne marzenie i ukończył szkołę Vocal Balance w Londynie.

Twórca hasztagu #lowizm - który stał się stylem życia, do którego  - artysta zaprasza swoich odbiorców. Lowizm to nic innego jak pełne życzliwości i wyrozumiałości podejście do siebie i siebie nawzajem. W swoim autorskim, instagramowym programie "poczuwalnia w szczerym polu" - Filip, rozmawia  o emocjach z ludźmi, którzy stojąc w swojej prawdzie, mogą być źródłem inspiracji, dla innych. 

W listopadzie odbyła się premiera pierwszego singla artysty, pod tytułem "LOWIZM" - jest on zapowiedzią projektu muzycznego pt. "TRYPTYK".

Zagrał/zagrała: